CD Projekt: analitycy podbijają stawkę

opublikowano: 08-07-2019, 22:00

O niemal 5 mld zł podniósł wycenę producenta gier analityk Vestora po targach E3. Wielu jego kolegów po fachu zrobiło podobnie.

Notowania CD Projektu po chwilowym wyskoku po branżowych targach E3 zaliczyły głęboką korektę, która zatrzymała się na poziomie około 200 zł. Kurs zdążył już wrócić do punktu wyjścia i górnego ograniczenia konsolidacji na poziomie 220 zł. Zdaniem wielu analityków warto za akcje tyle zapłacić, bo potencjał jeszcze się nie wyczerpał.

Największym optymistą jest Maciej Hebda z domu maklerskiego Vestor, który w raporcie z 4 lipca podniósł cenę docelową akcji z 222 do 273 zł. Tak wysoko firmy, kierowanej przez Adama Kicińskiego, nie cenił jeszcze nikt. „Kampania marketingowa »Cyberpunka« podczas tegorocznych targów E3 przekroczyła nasze oczekiwania, pokazany przez spółkę gameplay również zrobił bardzo dobre wrażenie” — napisał Maciej Hebda w uzasadnieniu rekomendacji.

Podniesienie ceny docelowej o 23 proc., a tym samym wyceny spółki o 4,9 mld zł, to konsekwencja zwiększenia prognoz sprzedaży gry z 19 do 26 mln kopii w pierwszym roku premiery i z 62 do 71 mln w ciągu pięciu lat. Nie są to wcale najwyższe prognozy sprzedaży, bo Grzegorz Balcerski z biura maklerskiego Santandera zakłada sprzedaż 29 mln kopii w 2020 r. „Wierzymy, że znakomity performance podczas targów E3, z występem Keanu Reevesa na czele, uwiarygodnia nasze ambitne prognozy dotyczące wolumenów »Cyberpunka«. Szacujemy, że obecnie konsens rynkowy pozostaje w tyleza naszymi prognozami, dlatego widzimy dalszą przestrzeń dla jego podnoszenia się. Ponieważ jego korelacja z wartością rynkową firmy jest bardzo wysoka, przewidywany ruch powinien mieć również pozytywny wpływ na cenę akcji spółki” — napisał Grzegorz Balcerski w raporcie, w którym nieznacznie, bo z 250 do 255 zł podniósł cenę docelową akcji spółki.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Specjalista prognozuje 2,2 mld zł zysku netto CD Projektu w 2020 r. Według Macieja Hebdy pod koniec przyszłego roku spółka będzie opływać w gotówkę — po pomniejszeniuo dług stan w kasie wynosić będzie 3,1 mld zł, co powinno pozwolić na wypłatę wysokiej dywidendy oraz zbudowanie do 2022 r. dwóch 500-osobowych zespołów pracujących nad grami AAA. Analityk uważa przy tym, że akcje CD Projektu wcale nie są drogie na tle porównywalnych spółek — wręcz przeciwnie: jeśli uwzględnić zyski prognozowane w latach 2019-2021, średni wskaźnik cena/zysk wynosi 15,7 i jest o 19 proc. niższy od średniej dla przedstawicieli globalnego sektora. Wśród rekomendacji, wydanych lub zaktualizowanych przez analityków po targach E3 (CD Projekt podał tam datę premiery „Cyberpunka” i zaprezentował Keanu Reevesa jako jednego z jej bohaterów), dominują pozytywne. „Kupuj” lub „przeważaj” radzą DM BOŚ (cena docelowa 249 zł), Morgan Stanley (240 zł), JP Morgan (270 zł), Vestor (273 zł), Santander (255 zł), Stiffel (255 zł), PKO BP (250 zł; wycena poszła w górę z 210 zł) i Jefferies (250 zł). Zalecenie „trzymaj” obowiązuje w Pekao IB (222,7 zł), Erste (216,7 zł) i Wood (210 zł), a „sprzedaj” — w Ipopemie (172 zł) i Aplha Value (182 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy