Cellnex rezygnuje z przejęcia jednostki należącej do Deutsche Telekom

PM, Reuters
opublikowano: 13-07-2022, 11:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Hiszpański Cellnex wycofał wartą 18 mld EUR ofertę przejęcia udziałów należącej do Deutsche Telekom jednostki Deutsche Funkturm, informuje Reuters.

fot. Tadeusz Stasiuk

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez osoby, które prosiły o nieujawnianie ich tożsamości, Cellnex wycofał ofertę przejęcia jednostki operującej masztami telekomunikacyjnymi, ponieważ ,,Deutsche Telekom nie chciał pozbyć się stu procent kontroli nad tym biznesem’’.

– Pomimo faktu, że biznes antenowy w Niemczech byłby strategicznym ruchem dla Cellnexu... Wierzymy, że wzrost firmy w najbliższych latach będzie widoczny dzięki już dokonanym zakupom – powiedział analityk z Banco Sabadell.

Wyceniana na 18 mld EUR transakcja mogła stać się największą w tym roku dokonaną w Niemczech oraz drugą co do wielkości w Europie. Ustąpiła by ona jedynie wartemu 58 mld EUR przejęciu przez rodzinę Benetton i amerykański fundusz Blackstone włoskiej grupy infrastrukturalnej Atlantia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane