CenterNet sponsorem Speedway Ekstraligi

MD
opublikowano: 2008-08-06 08:38

CenterNet poinformował, że objął pakiet sponsora tytularnego Speedway Ekstraligi.

- Żużel jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów motorowych, cieszy się niezmienną popularnością wśród środowisk lokalnych ale jest wciąż niedostatecznie  doceniany w wymiarze ogólnopolskim. Nasza współpraca ma pomóc tej dyscyplinie – powiedział wiceprezes CenterNet Grzegorz Tomczyk. 

Na mocy umowy informacje o sponsorze pojawią się docelowo na stadionach,  w materiałach zawodów i relacjach TV. Umowa wchodzi w życie od sierpnia 2008 i będzie obowiązywała do końca sezonu 2010.

Speedway Ekstraliga jest na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby widzów na stadionach (średnio około 10 tysięcy na mecz), zaraz po piłkarskiej ekstraklasie. Rywalizuje w niej 8 drużyn, w sezonie rozgrywanych jest około 80 imprez. Według danych pochodzących z badań oglądalności, widownia relacji telewizyjnych w bieżącym sezonie sięga pół miliona widzów co weekend.

MD