Centrum produkcyjne Philip Morris w Krakowie ma nowego dyrektora

DI
opublikowano: 05-11-2020, 14:44

Zakłady produkcyjne Philip Morris International w Krakowie, największa fabryka koncernu w Europie i jedna z największych na świecie, mają nowego dyrektora ds. operacyjnych. Został nim Tomasz Szpyt, w przeszłości związany m.in. z Procter&Gamble.

Tomasz Szpyt przejął obowiązki dyrektora ds. operacyjnych 1 listopada br. Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w obszarze produkcyjnym oraz łańcucha dostaw w Polsce, Holandii, na Ukrainie, w Czechach, Nigerii i Niemczech. Do Philip Morris przeszedł z Procter&Gamble, gdzie bezpośrednio kierował największą fabryką podległej mu grupy biznesowej, ulokowaną w Niemczech.

Tomasz Szpyt
Tomasz Szpyt
Fot. Philip Morris

„Jestem przekonany, że wszechstronne doświadczenie Tomasza, w połączeniu z jego głęboką i profesjonalną wiedzą, dużą sprawnością działania oraz umiejętnościami strategicznymi będą cennymi atutami, wspierającymi Operacyjny Zespół Zarządzający w Polsce na kolejnych etapach transformacji firmy oraz realizacji naszego głównego celu, którym jest stworzenie przyszłości bez dymu tytoniowego” – powiedział Michał Mierzejewski, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie

Philip Morris przechodzi aktualnie największą transformację w historii. Firma chce stopniowo rezygnować z klasycznych wyrobów tytoniowych i zaoferować konsumentom alternatywę. Najbardziej zaawansowanym produktem jest IQOS, który elektronicznie podgrzewa tytoń. Portfolio produktów bezdymnych zawiera również e-papierosy oraz inne technologie wytwarzające aerozol z nikotyną, w których nie dochodzi do procesu spalania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane