Ceny stali najwyższe od upadku Lehman Brothers

opublikowano: 05-12-2017, 11:29
aktualizacja: 05-12-2017, 11:32

Stal drożeje i właśnie osiągnęła w Chinach najwyższą cenę od września 2008 roku.

Ograniczenie podaży stali z Chin, gdzie zredukowano produkcję w celu zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, spowodowało wzrost ceny stalowych prętów zbrojeniowych na rynku spot przez sześć kolejnych dni. We wtorek doszła do 5044 juanów (763 USD) za tonę. Jest najwyższa od września 2008 roku kiedy Lehman Brothers ogłosił bankructwo.

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć.
Zobacz więcej

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć. Bloomberg

Drożejąca stal wywołała wzrost marż hut i zwiększony popyt na rudę żelaza. Szczególnie tą o zawartości 65 proc., która przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza. Jay Hambro, szef spółki górniczej IRC Ltd. powiedział w telewizji Bloomberg, że spodziewa się wzrostu ceny rudy żelaza w niedługim czasie do 100 USD za tonę. Obecnie notowana jest po niespełna 70 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu