Ceny złota zwyżkują wskutek słabszego kursu dolara

opublikowano: 16-03-2023, 12:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania złota zwyżkują w czwartek, czemu sprzyja słabszy kurs dolara. Ceny utrzymują się poniżej 6-tygodniowego szczytu z ostatniej sesji, ponieważ nastroje związane z ryzykiem poprawiły się po tym, jak Credit Suisse, ognisko potencjalnego kryzysu bankowego, zabezpieczył fundusze – podaje agencja Reuters.

Adobe Stock

Ceny złota rosną w czwartek o 0,1 proc., docierając do poziomu 1920,75 USD za uncję, po tym jak w środę osiągnęły najwyższy pułap od początku lutego w punkcie 1937,28 USD. Amerykańskie kontrakty terminowe na złoto straciły z kolei 0,5 proc., dochodząc do poziomu 1922,30 USD.

Akcje Credit Suisse (szwajcarskiego przedsiębiorstwa finansowego, o którego upadek niepokoili się inwestorzy, co wywołało spadki na giełdach europejskich banków) odzyskały 28 proc.

Indeks dolara zaliczył deprecjację o 0,2 proc., przez co złoto stało się tańsze dla zagranicznych nabywców.

Ceny srebra poszły natomiast w górę o 0,5 proc., docierając do poziomu 21,89 USD za uncję, a notowania platyny zyskały 0,6 proc., dochodząc do pułapu 967,97 USD. Cena palladu poszła z kolei w górę o 0,3 proc., docierając do poziomu 1451,39 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane