Chaos w Atenach po awarii prądu w południowej Grecji

12-07-2004, 16:02

Południowa Grecja wraz z Atenami została dotknięta w poniedziałek przed południem wielką awarią systemu energetycznego. Na miesiąc przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich, rejon, w którym mają odbywać się zawody został pozbawiony dopływu prądu. Stanęło ateńskie metro, straż pożarna musiała uwalniać setki osób uwięzionych w windach, ruch uliczny sparaliżowała wyłączona sygnalizacja świetlna.

Przyczyną gigantycznej awarii było przeciążenie, spowodowane zwiększonym zużyciem energii przez urządzenia klimatyzacyjne - podało greckie radio. W Grecji panują obecnie dotkliwe upały, dochodzące do 40 stopni C.

Ateński komitet organizacyjny igrzysk olimpijskich ogłosił, że gdyby doszło do podobnej awarii w czasie igrzysk, obiekty sportowe oraz osiedla sportowców i dziennikarzy nie ucierpiałyby.

- We wszystkich strategicznie ważnych obiektach oraz centrach prasowych mamy agregaty, które włączają się automatycznie w wypadku awarii" - powiedział w poniedziałek agencji dpa

pracownik komitetu.

Przerwa w dostawach energii nie spowodowała problemów na lotnisku ateńskim, gdzie natychmiast zadziałały agregaty prądotwórcze - podało greckie radio.

Według anonimowego źródła rządowego, do awarii doszło w elektrowni Lavrio, 65 km na południowy wschód od Aten. Prąd przywrócono około godz.13.30 czasu ateńskiego.

PK/PAP, dpa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chaos w Atenach po awarii prądu w południowej Grecji