Chiński regulator wzywa magnata technologicznego do kraju

Marek Druś, money.cnn.com
opublikowano: 27-12-2017, 07:50
aktualizacja: 27-12-2017, 07:51

Chiński regulator rynków finansowych zdecydował się na nietypowy krok. Wezwał magnata technologicznego, którego miejsce pobytu nie jest znane, do powrotu do kraju i zajęcia się jego borykającą się z problemami firmą.

Chiński regulator ogłosił, że chce, aby Jia Yueting, założyciel LeEco, wrócił do kraju do końca roku i naprawił sytuację finansową swojej firmy, którą nazywano w przeszłości „chińskim netfliksem”. Regulator zwrócił uwagę, że Jia nie spełnił składanej wcześniej obietnicy zapewnienia firmie nieoprocentowanych pożyczek.

Jia Yueting
Zobacz więcej

Jia Yueting fot. Bloomberg

LeEco rozszerzyło zakres działalności i oprócz streamingu zajmuje się także produkcją filmów, dystrybucją smartfonów i usługami transportowymi. Spółka mocno się jednak zadłużyła, co spowodowało jej problemy finansowe. Jia odszedł ze stanowiska prezesa i szefa rady dyrektorów LeEco po tym jak sąd w Szanghaju „zamroził” jego osobiste aktywa o wartości ponad 180 mln USD. W październiku chińskie media donosiły, że majątek Jia skurczył się o 95 proc. i jest wart 2 mld juanów, czyli 306 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu