Chiny będą mocniej sprawdzać żywność importowaną z USA

opublikowano: 10-05-2018, 13:09
aktualizacja: 10-05-2018, 13:14

Chińscy celnicy będą skrupulatniej badać importowaną z USA żywność, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Inspekcje będą trwać dłużej niż dotychczas, wzrośnie stopień skomplikowania procedur, twierdzą źródła agencji. Bloomberg przypomina, że wcześniej w tym tygodniu pojawiły się informacje o zaostrzeniu w chińskich portach kontroli jabłek i kłód drewna sprowadzanych z USA w związku z wykryciem w niektórych transportach pasożytów i oznak chorób. 7 maja chiński urząd celny ostrzegł, że nie spełniające standardów dostawy z USA będą zawracane lub niszczone.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- To rodzaj niewidzialnej wojny handlowej, która da Chinom większą siłę przetargową podczas negocjacji z USA – uważa Wang Zhong, główny konsultant w  Systematic, Strategic & Soft Consulting Co.

Zwrócił uwagę, że produkty żywnościowe często są wykorzystywane w sporach między rządami. 

Bloomberg zwraca uwagę, że zaostrzenie polityki celnej nie dotyczy tylko żywności. Z niedawnych doniesień wynika, że chińscy celnicy zażądali dodatkowych danych technicznych od Forda, a także producenta samochodów lincoln, co spowodowało zwłokę w imporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu