Chiny: Kryzys energetyczny w Szanghaju

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-06-2005, 14:45

Zakłady energetyczne w Szanghaju wezwały znajdujące się na terenie miasta fabryki do zmiany godzin pracy w okresie upałów - poinformował w poniedziałek rzecznik zakładów. Sieć energetyczna jest coraz bardziej przeciążona przez działające na pełnych obrotach klimatyzatory.

Zakłady energetyczne w Szanghaju wezwały znajdujące się na terenie miasta fabryki do zmiany godzin pracy w okresie upałów - poinformował w poniedziałek rzecznik zakładów. Sieć energetyczna jest coraz bardziej przeciążona przez działające na pełnych obrotach klimatyzatory.

    Temperatura w Szanghaju osiąga w tych dniach 36 stopni C. Sprzedaż klimatyzatorów w niektórych sklepach potroiła się, a firmy instalujące te urządzenia pracują niemal bez przerwy - podał jeden z szanghajskich dzienników.

    Priorytetowo potraktowano dostawy prądu do gospodarstw domowych, dlatego też bary i kluby karaoke mają zakaz włączania klimatyzacji do godziny 18.

    W sobotę - według danych zakładów energetycznych - pobór mocy na terenie miasta sięgnął prawie 13,29 mln kilowatów i prawdopodobnie wzrośnie do 15 mln kilowatów już w poniedziałek, gdy biura i fabryki zaczną pracować.

    Szanghajska sieć energetyczna jest w stanie dostarczyć maksymalnie 17 milionów kilowatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chiny: Kryzys energetyczny w Szanghaju