Chiny: Przymusowe urlopy w pekińskich firmach z powodu upałów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-07-2005, 16:58

Pracowników kilku tysięcy pekińskich firm począwszy od tego tygodnia czeka nieprzewidziany urlop, wymuszony wyjątkowymi upałami - podała we wtorek agencja Xinhua.

Pracowników kilku tysięcy pekińskich firm począwszy od tego tygodnia czeka nieprzewidziany urlop, wymuszony wyjątkowymi upałami - podała we wtorek agencja Xinhua.

    Pracownicy 4689 firm na tydzień dostaną przymusowy urlop. W ten sposób w stolica Chin, w której od połowy czerwca temperatury często sięgają 40 stopni Celsjusza, chce zmniejszyć zużycie energii i zatrzymać gwałtowny wzrost jej cen.

    Jak podawała wcześniej Xinhua, 6 lipca w Pekinie zużycie energii przekroczyło po raz pierwszy 10 mln kilowatów.

    Urlopy firm będą rotacyjne, a ich pracownicy nie stracą zarobków, ponieważ odpracują wymuszone upałami wolne dni, pracując od września po sześć a nie pięć dni w tygodniu - podała Xinhua powołując się na władze Pekinu.

    Według pekińskiego dostawcy elektryczności, dzięki urlopom i innym środkom, w rodzaju zaplanowanych przerw w dostawie prądu, Pekin może zaoszczędzić 280 tys. kilowatów dziennie. 

    Fala upałów już spowodowała, że państwowym urzędnikom pozwolono przychodzić do pracy w mniej oficjalnym stroju i zrezygnować na czas kanikuły z garniturów i krawatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chiny: Przymusowe urlopy w pekińskich firmach z powodu upałów