Chodorkowski wzywa Dresdner Bank do wycofania się udziału w IPO Rosnieftu

(Marek Druś)
opublikowano: 29-06-2006, 11:42
Obserwuj w MójPB:

Michaił Chodorkowski, były prezes i główny akcjonariusz rosyjskiego koncernu naftowego Jukos zaapelował do niemieckiego Dresdner Banku o wycofanie się z udziału w organizacji oferty publicznej Rosneftu.

Michaił Chodorkowski, były prezes i główny akcjonariusz rosyjskiego koncernu naftowego Jukos zaapelował do niemieckiego Dresdner Banku o wycofanie się z udziału w organizacji oferty publicznej Rosneftu.

Przebywający obecnie w kolonii karnej Chodorkowski wezwał w liście skierowanym do prezesa Dresdner Banku do przestrzegania standardów etycznych. Ostrzegł jednocześnie, że udział w przygotowaniu oferty państwowego Rosneftu, postrzeganego jako głównego beneficjenta upadku Jukosu, może narazić niemiecki ban na pozwy ze strony akcjonariuszy. Rosneft ma zadebiutować na giełdach w Moskwie i Londynie 14 lipca.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane