Ciąg dalszy walki o Buczka

MT
opublikowano: 26-07-2006, 00:00

Jacek Bigos, prezes Huty Buczek (HB), potwierdził, że złożył doniesienie do prokuratury w sprawie zajścia, jakie zaistniało pod koniec ubiegłego tygodnia w sosnowieckim zakładzie. Przypomnijmy, że do spółki wkroczyli przedstawiciele giełdowej spółki Eurofaktor, którzy chcieli przejąć pełną kontrolę nad HB, odwołać zarząd i radę nadzorczą. Henryk Herman, p.o. prezesa Eurofaktora, a jednocześnie główny akcjonariusz, był przekonany, że ma podstawę prawną, aby dokonać zmian. Innego zdania byli prawnicy HB.

— O tym zdarzeniu poinformowaliśmy również KPWiG — dodaje prezes Bigos.

Tymczasem w poniedziałek Eurofaktor zażądał od zarządu HB zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników.

Obecnie huta kontrolowana jest przez spółkę Buczek Technologie, a ta z kolei należy do Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacyjnego (GFR). Z kolei w GFR większość walorów należy do spółki Stabilo Bogdana Fiszera, byłego prezesa Eurofaktora. Według Henryka Hermana, Stabilo jest winne Eurofaktorowi 13 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy