Czytasz dzięki

Cimoszewicz zlecił upublicznienie swojej korespondencji z sejmową komisją etyki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-08-2005, 15:29

Kandydat na prezydenta Włodzimierz Cimoszewicz powiedział na sobotniej konferencji prasowej w Łodzi, iż wydał polecenie, aby Kancelaria Sejmu podała do publicznej wiadomości treść jego korespondencji z ówczesną sejmową Komisją Etyki Poselskiej.

Kandydat na prezydenta Włodzimierz Cimoszewicz powiedział na sobotniej konferencji prasowej w Łodzi, iż wydał polecenie, aby Kancelaria Sejmu podała do publicznej wiadomości treść jego korespondencji z ówczesną sejmową Komisją Etyki Poselskiej.

    "Rozmawiałem z szefową mojego sztabu. Powiedziała mi, że była w kontakcie z szefem Kancelarii Sejmu. Lada moment te dokumenty powinny dotrzeć do sztabu i zostaną okazane wszystkim dziennikarzom. Wszystko będzie zrobione, żeby zostało to podane do publicznej wiadomości - zobaczą państwo czego korespondencja dotyczyła - ona dotyczyła przede wszystkim tego, o czym wczoraj mówiłem, a więc wyceny mojego mieszkania" - powiedział Cimoszewicz.

    Tymczasem Franciszek Stefaniuk, były przewodniczący sejmowej Komisji Etyki Poselskiej potwierdził w sobotę w rozmowie z PAP, że w korespondencji między Cimoszewiczem a komisją była mowa o akcjach PKN Orlen w kontekście oświadczenia majątkowego Cimoszewicza za 2001 r.

    Według niego, komisja etyki w drugiej połowie 2002 r. skierowała do Cimoszewicza pismo z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego w oświadczeniu majątkowym za 2001 rok nie wpisał posiadanych przez siebie akcji Orlenu, chociaż we wcześniejszym oświadczeniu te akcje były wpisane. "W odpowiedzi komisja otrzymała aroganckie pismo marszałka Cimoszewicza, w którym była mowa, że pytanie komisji jest niestosowne" - podkreślił Stefaniuk.

    Informację, że w dokumentach zabranych w czasie przeszukania przez ABW w domu byłej asystentki Cimoszewicza Anny Jaruckiej znajduje się "stanowisko Włodzimierza Cimoszewicza w odniesieniu do akcji PKN Orlen" potwierdził także w rozmowie z TVN24 Maciej Kujawski, rzecznik Warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

    W piątek Cimoszewicz powiedział, że jego korespondencja ze Stefaniukiem w sprawie oświadczenia majątkowego za 2001 rok dotyczyła wyłącznie kwestii wyceny mieszkania w Warszawie. Zaprzeczył, aby była tam mowa o posiadanych przez niego akcjach PKN Orlen.

    W sobotę na konferencji w Łodzi stwierdził, "iż jest rzeczą możliwą, iż miałem list od pana Stefaniuka jako przewodniczącego komisji, w którym - jak dziś twierdzi - było zawarte pytanie, dlaczego w moim oświadczeniu z kwietnia 2002 nie ma wzmianki o akcjach PKN Orlen. Jest rzeczą możliwą, że wysłałem odpowiedź, iż jest to pytanie niestosowne, dlatego że tych akcji nie mam. Jeżeli nie wpisuję ich posiadania, to jest to oczywiste ze stwierdzeniem, że ich nie mam" - wyjaśnił Cimoszewicz.

    Powtórzył raz jeszcze, że kiedy wypełniał to oświadczenie, nie posiadał tych akcji. Uznawał, że jeżeli poseł nie podaje takiego faktu, to znaczy, że nie posiada takich akcji. Marszałek nie traci nadziei, że uda się wyjaśnić tę sprawę.

    Cimoszewicz przyjechał do Łodzi, aby wziąć udział w promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów wydziału wojskowo-lekarskiego Uniwersytetu Medycznego. Późnym popołudniem będzie uczestniczył w Tomaszowie Mazowieckim w powitaniu IV zmiany żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane