Cineworld zamyka kina w Wielkiej Brytanii i USA. 45 tys. osób straci pracę

ARŻ, Reuters
opublikowano: 05-10-2020, 09:47

Drugi co do wielkości operator kinowy na świecie postanowił zawiesić od 8 października działalność wszystkich swoich kin w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Pracę może stracić nawet 45 tys. osób, pisze Reuters.

Zamkniętych zostanie 536 kin w USA i 127 kin w Wielkiej Brytanii. Potwierdzając weekendowe doniesienia Reutera i brytyjskich mediów, Cineworld wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym określił skalę utraty miejsc pracy, która obejmuje pomocniczy personel, w tym sprzątaczki i ochronę, a także własnych pracowników.

Kino
Kino
Kuba Stezycki / FORUM

„Cineworld będzie nadal uważnie monitorować sytuację i przekaże wszelkie przyszłe plany wznowienia działalności na tych rynkach, gdy będzie dysponować bardziej konkretnymi danymi” – stwierdziła firma. 

Sieć wznowiła działalność po lockdownie w lipcu, jednak, ze względu na przestoje w branży filmowej i opóźnione premiery największych hitów, frekwencja była bardzo niewielka. 

Akcje firmy spadły w tym roku o 80 proc. Londyńscy analitycy szacują, że po ogłoszeniu informacji o zamknięciu kin spadną o 30 proc. w stosunku do obecnego poziomu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane