Citi Handlowy sięga do kieszeni Polonusów

Beata Tomaszkiewicz
04-09-2007, 00:00

Polonia w Indiach będzie miała bezpłatne przelewy do kraju. W Irlandii nie. Przynajmniej nie przez Citi.

Polonia w Indiach będzie miała bezpłatne przelewy do kraju. W Irlandii nie. Przynajmniej nie przez Citi.

Citi Handlowy (BHW) wprowadza ofertę dla Polaków pracujących za granicą. Chce dotrzeć i do starej, i do nowej emigracji. Zdecydowanie pomoże mu w tym przynależność do międzynarodowej grupy obecnej w 100 krajach świata.

— Z szacunków wynika, że poza granicami przebywa 14- -17 mln Polaków, z czego nawet do 10 mln w USA, około 1,5 mln w Niemczech, do 1 mln w Wielkiej Brytanii, w Kanadzie 600 tys., w Australii ponad 130 tys., a we Włoszech 100 tys. W ubiegłym roku przetransferowali do Polski około 6 mld dolarów, to więcej niż połowa kwoty inwestycji bezpośrednich, które napłynęły do naszego kraju — tłumaczy Sławomir Sikora, prezes BHW.

Dlatego bank w zdecydowanej większości państw zaoferuje po prostu darmowe przelewy do Polski. Warunkiem będzie posiadanie konta w Citi przez emigranta i jego rodzinę w kraju i dokonywanie przelewów przez internet. Do końca przyszłego roku bank chce być obecny z produktem w 15 krajach.

— We wrześniu zaproponujemy przelewy bez opłat do ośmiu państw oraz dodatkowo specjalną ofertę dla Wielkiej Brytanii — mówi odpowiedzialna za projekt Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, wiceprezes BHW.

Na listę ośmiu krajów spośród najczęściej wybieranych przez rodaków załapały się dwa — Wielka Brytania i Niemcy. Próżno szukać na niej Stanów Zjednoczonych czy Irlandii, w której według szacunków już nawet co dziesiąty mieszkaniec może mieć polskie korzenie. Są natomiast Indie, Australia, Grecja, Belgia, Hiszpania i Włochy.

Najlepiej będą mieli nasi rodacy w Wielkiej Brytanii — oprócz bezpłatnych przelewów i prowadzenia konta dostaną nieoprocentowaną linię kredytową do 500 funtów, kartę debetową bez opłat i dostęp do 35 tys. bankomatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Citi Handlowy sięga do kieszeni Polonusów