Clarida: sektor konsumencki w USA bardzo silny, ale ryzyka pozostają

opublikowano: 20-09-2019, 18:55

Sektor konsumencki w USA jest w doskonałej formie, ale czynniki ryzyka dla perspektyw gospodarczych oznaczają, że Rezerwa Federalna będzie zmuszona decydować o wysokości stóp procentowych od jednego spotkania do następnego, uważa Richard Clarida. Wiceprezes Banku Rezerw Federalnych (Fed), donosi Reuters.

Nie pamiętam sytuacji, kiedy konsumenci byliby w lepszej formie - powiedziała Clarida. Wszyscy zgadzamy się, że jesteśmy w dobrym miejscu i że tempo wzrostu jest solidne ... myślimy o dostosowaniu, którego dokonaliśmy w tym tygodniu i w lipcu, jako zapewniającego pewne ubezpieczenie na wypadek ryzyka pogorszenia sprzyjających perspektyw – dodał oficjel.

Dodał, że decydenci Fed będą decydować o poziomie stóp procentowych na następnym spotkaniu w październiku i później „indywidualnie dla każdego przypadku”.

W środę FOMC (organ Fed odpowiedzialny za politykę stóp procentowych) zadecydował o obniżeniu kosztów finansowania zewnętrznego o ćwierć punktu procentowego do przedziału od 1,75 do 2,00 proc. po podobnej obniżce w lipcu.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy