Co ma wspólnego rynek samochodów używanych z Mistrzostwami Europy? (Centrum Prasowe PAP)

AutoScout24
opublikowano: 28-06-2016, 07:52

Portal AutoScout24.pl, największa platforma sprzedaży nowych i używanych samochodów w Europie, z okazji Mistrzostw Europy postanowił przedstawić kilka faktów ze swojej branży. Fakty te zestawił z drużynami biorącymi udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Informacje zostały zaprezentowane w formie Infografiki dostępnej na stronie: http://www.autoscout24.pl/samochod/emspecial.

Kupując używany samochód zwraca się uwagę jaki ma on przebieg, jakiego jest koloru, modelu i na przykład czy ma system parkowania oraz ile kosztuje. I właśnie takie dane zostały wyciągnięte z wewnętrznej bazy portal AutoScout24 i zaprezentowane na Infografice.

Aby była ona ciekawsza, fakty dotyczące sprzedaży samochodów zostały zestawione z faktami na temat reprezentacji narodowych biorących udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Zestawienie piłkarzy zostało zaprezentowane w podobnych, aczkolwiek trochę bardziej piłkarsko brzmiących kategoriach. Zobaczymy które drużyny wystąpiły najczęściej podczas Mistrzostw Europy, zawodnicy której drużyny kosztują najwięcej, kto zdobył największą liczbę goli w kwalifikacjach tegorocznego Euro, stroje której reprezentacji i piłkarze których drużyn podobają się kibicom najbardziej.

Zaczynając od największego przebiegu sprzedanych samochodów na stronie AutoScout24, jest to Ford Focus, Mitsubishi Carisma i Volvo V40. Z kolei największy "przebieg" zawodników z drużyn narodowych wyrażony w liczbie kilometrów pokonanych przez zawodników na boisku posiadają reprezentacje Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Te reprezentacje możemy spotkać prawie na każdych Mistrzostwach Europy.

Bardzo przydatną funkcją w samochodzie jest system Assistance. Pomaga on kierowcy w precyzyjnym parkowaniu. VW Golf jest najczęściej szukanym samochodem posiadającym tę funkcję.

Kolejne popularne modele to Audi 4 i 3.

Patrząc na celność reprezentacji w kwalifikacjach EURO cieszymy się, że to właśnie Polska jest na czele rankingu. Strzeliła aż 33 bramki, z czego sam Robert Lewandowski zdobył 13. Kolejna w zestawieniu jest Anglia i na trzecim, tym samym miejscu są reprezentacje Belgii, Niemiec i Szwajcarii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AutoScout24

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy