Czytasz dzięki

Commerzbank odmówił amerykańskiemu inwestorowi miejsc w radzie nadzorczej

opublikowano: 13-06-2020, 11:57

- Nie mamy wolnych miejsc – napisał w odpowiedzi na żądania firmy Cerberus szef rady nadzorczej Commerzbanku Stefan Schmittmann, informuje Reuters.

Kilka dni temu pisaliśmy, że amerykański Cerberus Capital Management, drugi po państwie akcjonariusz Commerzbanku zażądał dwóch miejsc w jego radzie nadzorczej. W liście wysłanym do rady nadzorczej banku, amerykańska firma skarżyła się radzie nadzorczej, że jego zarząd jest skoncentrowany na nieefektywnym zwiększeniu przychodów unikając zdecydowanego cięcia kosztów. Amerykański inwestor domagał się odpowiedzi do końca tygodnia ostrzegając, że „czas dający możliwość zająć się problemami szybko się kończy”. Straszył buntem innych inwestorów Commerzbanku.

Reuters pisze, że odrzucenie wprost żądań amerykańskiego inwestora prawdopodobnie wzmocni jego determinację w dążeniu do zmiany władz Commerzbanku i jego strategii.

- Znając Commerzbank i zaangażowanych w sprawę ludzi, spodziewaliśmy się takiej odpowiedzi – powiedziała Reutersowi osoba zbliżona do Cerberus. – Można oczekiwać kolejnych kroków – dodała.

Wartość rynkowa Commerzbanku spadła o ok. 60 proc. od kiedy Cerberus poinformował w 2017 roku, że ma 5 proc. jego akcji.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane