Mniej czasu dla firm na wnioski o Bony na cyfryzację

JK
opublikowano: 04-10-2021, 12:16
aktualizacja: 06-10-2021, 12:39

Konkurs dotacyjny dla firm, które chcą rozwijać innowacje z pomocą technologii cyfrowych, będzie trwał krócej.

W konkursie "Bony na cyfryzację" z działania 6.2 programu operacyjnego Inteligentny Rozwój przedsiębiorcy zgłosili już wnioski o łącznej wartości ponad 214 mln zł, co oznacza znaczne przekroczenie zapisanego w regulaminie progu 120 proc. budżetu konkursu. Dlatego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zamknie nabór wcześniej - 5 października.

Każdy przedsiębiorca ubiegający się o dofinansowanie w konkursie może liczyć na wsparcie w wysokości od 51 do nawet 255 tys. zł. Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Otrzymane pieniądze mogą one przeznaczyć na zakup lub licencjonowanie oprogramowania, a także usług potrzebnych do wdrożenia innowacji procesowych bazujących na rozwiązaniach cyfrowych. Dotacjami sfinansować można także środki trwałe, niezbędne do wprowadzenia innowacji procesowych. Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów to 110 mln zł.

Na co innowatorzy mogą zdobyć pieniądze w konkursie? Organizatorzy zmagań czekają na projekty obejmujące wprowadzane z pomocą technologii cyfrowych innowacje procesowe, które znacząco zmienią sposób działania firm. Te przedsięwzięcia mogą stanowić uzupełnienie procesów już trwających w przedsiębiorstwach i mieć wpływ na korektę modelu biznesowego lub strategii. Kolejna kategoria projektów, które mogą uzyskać wsparcie, to przedsięwzięcia polegające na wdrażaniu innowacji produktowych (powiązanych z wprowadzanymi w firmach innowacjami procesowymi i cechującymi się nowością).

Wnioski o dofinansowanie należy skłądać za pośrednictwem generatora wniosków opracowanego przez PARP.

Niniejsza publikacja została opracowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Wyłączną odpowiedzialność za jej treść ponosi Bonnier Business Polska i niekoniecznie odzwierciedla ona poglądy Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane