Credit Suisse ujawnił "istotną słabość" w sprawozdawczości finansowej

KZ, Bloomberg
opublikowano: 14-03-2023, 08:05
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Credit Suisse Group poinformowała, że zidentyfikowała „istotne słabości” w swoich procedurach sprawozdawczych za lata finansowe 2022 i 2021 i przyjmuje plan naprawczy.

Przez dwa lata „wewnętrzna kontrola grupy nad sprawozdawczością finansową nie była skuteczna”, stwierdził Credit Suisse w swoim raporcie rocznym opublikowanym we wtorek. „Zarząd doszedł również do wniosku, że nasze kontrole i procedury dotyczące ujawniania informacji nie były skuteczne” - dodano.

W dołku:
W dołku:
W poniedziałek kurs akcji Credit Suisse spadł do najniższego poziomu w historii.
Stefan Wermuth

Bank był zmuszony opóźnić publikację swojego raportu rocznego w zeszłym tygodniu po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne w ostatniej chwili zgłosiły w zapytania. Credit Suisse nie określił, czy udzielił na nie odpowiedzi.

Zidentyfikowane istotne słabości dotyczą braku zaprojektowania i utrzymania skutecznych ocen ryzyka w sprawozdaniach finansowych, podał bank.

„PwC, niezależna firma audytorska, która przeprowadziła badanie sprawozdań finansowych za rok zakończony 31 grudnia 2022 r., objętych niniejszym raportem rocznym, wydała negatywną opinię na temat skuteczności kontroli wewnętrznej Grupy nad sprawozdawczością finansową na dzień 31 grudnia, 2022” – poinformował Credit Suisse.

Kurs akcji Credit Suisse

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane