Czytasz dzięki

Czarna skrzynka IT ma inwestora

opublikowano: 07-05-2020, 22:00

RevDeBug otrzymał 2 mln zł od KnowledgeHub Starter na rozwój systemu identyfikacji błędów w oprogramowaniu.

Start-up RevDeBug szuka szans na rynkach brytyjskim i amerykańskim — informuje Grzegorz Chyliński, partner zarządzający w KnowledgeHub Starter, funduszu, który wyłożył na jego rozwój 2 mln zł.

Zdaniem Tomasza Kruszewskiego, prezesa RevDeBug, naprawianie błędów w
oprogramowaniu to proces, który nie zmieniał się zasadniczo w ostatnich latach.
Potrzebne są więc nowe rozwiązania.
Zobacz więcej

TESTOWANIE RYNKU:

Zdaniem Tomasza Kruszewskiego, prezesa RevDeBug, naprawianie błędów w oprogramowaniu to proces, który nie zmieniał się zasadniczo w ostatnich latach. Potrzebne są więc nowe rozwiązania. Fot. ARC

Nowych klientów spółka będzie przekonywać do systemu, który — jak twierdzą jej przedstawiciele — działa w formule podobnej do czarnej skrzynki w samolocie. Umożliwia odtworzenie zdarzeń, które stanowią przyczynę błędów w oprogramowaniu. Ma też przyspieszać testowanie i komunikację na linii tester — programista.

— Naprawianie błędów w oprogramowaniu to proces, który wymaga analizy kodu źródłowego, wielu prób odtworzenia sytuacji i środowiska wystąpienia problemu. Zajmuje 60 proc. czasu pracy programistów. RevDeBug był rozwiązaniem naszych własnych problemów z testowaniem i naprawą błędów. Pozwolił nam skrócić te procesy o połowę — mówi Tomasz Kruszewski, prezes RevDeBug.

Narzędzie polskiego start-upu uzyskało właśnie ochronę Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. KnowledgeHub Starter liczy, że firma zdoła przebić się z nim na rynkach zagranicznych i zyska przychylność tamtejszych programistów. Spółka została wydzielona z T Komp, producenta oprogramowania ERP, z którego korzystały m.in. Ikea, KGHM, Philips Lighting Poland. Była finansowana przez Experior Venture Fund i prywatnych inwestorów. W sumie uzbierała prawie 5 mln zł.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane