Czechy przestaną być odbiorcą pomocy Banku Światowego

(Marek Druś)
opublikowano: 28-02-2006, 13:35

Czechy utracą status odbiorcy pomocy Banku Światowego i staną się jednym z krajów, które zasilają jego kapitał, zapowiedział Paul Wolfowitz, prezes Banku Światowego, który spotkał się w Pradze z premierem Jirim Paroubkiem. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze we wtorek na forum dotyczącym regulacji bankowych.

Czechy utracą status odbiorcy pomocy Banku Światowego i staną się jednym z krajów, które zasilają jego kapitał, zapowiedział Paul Wolfowitz, prezes Banku Światowego, który spotkał się w Pradze z premierem Jirim Paroubkiem. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze we wtorek na forum dotyczącym regulacji bankowych.

Czechosłowacja była jednym z krajów, które zakładały Bank Światowy w 1944 roku. Wystąpiła jednak z niego połowie lat 50., aby znów stać się jego członkiem w 1990 roku. Trzy lata później podzieliła się na Czechy i Słowację.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane