Czerwińska: wydatki na termomodernizację będzie można odliczyć od dochodu

PAP
opublikowano: 07-06-2018, 13:17
aktualizacja: 07-06-2018, 13:18

W ramach tworzenia zachęt do walki ze smogiem, podatnik będzie mógł odliczyć od dochodu wydatki związane z termomodernizacją budynków jednorodzinnych, zapowiedziała w czwartek minister finansów Teresa Czerwińska.

Teresa Czerwińska
Zobacz więcej

Teresa Czerwińska Fot. Piotr Guzik / FORUM

Minister finansów podczas konferencji w KPRM, na której przedstawiono założenia programu "Czyste Powietrze" zwróciła uwagę, że walka ze smogiem, walka o czyste powietrze wymaga wielu zadań, instrumentów, ale i też zachęt dla obywateli.

"Przygotowujemy w tej chwili rozwiązanie, które w podatku PIT, czyli w podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie przewidywało taką preferencję podatkową dla podatników, którzy rozliczają się według skali 19 proc. czy też dla tych, którzy płacą podatek ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych" - powiedziała Czerwińska.

Minister poinformowała, że taka ulga podatkowa będzie adresowana do tych, którzy "wcześniej nie korzystali z żadnych form pomocy państwa w rozwiązywaniu problemów zwianych z termomodernizacją". "Podatnik będzie mógł odliczyć wydatki związane z termomodernizacją budynków jednorodzinnych mieszkalnych od dochodu. Mówimy o termomodernizacji efektywnej, czyli takiej, która będzie zakończona przeprowadzonym audytem energetycznym" - poinformowała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Czerwińska: wydatki na termomodernizację będzie można odliczyć od dochodu