Czterech już bez pracy, a kolejni czekają na wyrok

Marta Filipiak
opublikowano: 13-06-2006, 00:00

Przez polskie lotniska przechodzi lawina roszad personalnych. Na horyzoncie są jeszcze minimum dwie zmiany.

W piątek ze stanowiska prezesa poznańskiego portu lotniczego odwołano Krzysztofa Pawłowskiego. Rada nadzorcza podjęła decyzję wskutek poprzedniego posiedzenia, na którym przyjęto sprawozdania za ubiegły rok i podjęto decyzję o pokryciu straty. W Poznaniu głównym udziałowcem (w 63,64 proc.) jest PPL, więc zmiana była głównie jego decyzją.

— Zmiany w zarządzie są w takich momentach naturalne i nie mają charakteru nadzwyczajnego. Tak jest także w tym przypadku — mówi Grzegorz Hlebowicz, przewodniczący rady nadzorczej Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Stanowisko objął Mariusz Wiatrowski.

— Zacznę od sprawdzenia, czy struktura jest dostosowana do zadań portu, a głównym zadaniem będzie przede wszystkim zwiększenie ruchu, w tym także tanich linii. Myślimy o kolejnych przewoźnikach, takich jak EasyJet czy SkyEurope — mówi Mariusz Wiatrowski.

Krzysztofowi Pawłowskiemu zaproponowano stanowisko dyrektora portu.

Zmiany nie ominęły też podkrakowskich Balic. Na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej złożył rezygnację Paweł Jastrzębski, wiceprezes spółki zarządzającej portem.

Wszystko wskazuje na to, że kolejne zmiany nastąpią w najbliższych dniach. W środę zbiera się rada nadzorcza bydgoskiej spółki. Jest niemal pewne, że odwoła dotychczasowego szefa portu — Tomasza Makowskiego. Głównym udziałowcem jest samorząd, i to on podejmuje decyzje. Nowa twarz pojawi się również wkrótce w Katowicach.

— Rada nadzorcza zdecydowała o rozdzieleniu od 1 lipca funkcji wiceprezesa i dyrektora portu — wyjaśnia Marek Kubica, rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządcy portu Katowice-Pyrzowice.

Dotychczas łączył je Michał Faryna. Na stanowisko wiceprezesa zostanie wkrótce rozpisany konkurs. Prawdopodobnie wkrótce zmieni się także prezes portu w Szczytnie. Tomasz Starowieyski może stracić stanowisko w wyniku konfliktu z samorządem, który jest wraz z PPL i AMW udziałowcem lotniska. Także we Wrocławiu są możliwe personalne roszady. Kadencja obecnego zarządu mija 21 czerwca. Zbierze się wówczas walne oraz rada nadzorcza i zdecyduje o ewentualnych odwołaniach i nowych nominacjach.

Serię zmian zapoczątkował port lotniczy w Rzeszowie. Dotychczasowego dyrektora Jana Straża zastąpił Andrzej Winiecki. Także powstający port w Modlinie zmienił władze. Zamiast Marka Sidora prezesem jest Piotr Okienczyc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czterech już bez pracy, a kolejni czekają na wyrok