Czytasz dzięki

Czterech ludzi rozruszało rynek doradztwa

WCH
opublikowano: 31-10-2008, 00:00

Branża doradztwa finansowego to dzieło czterech przyjaciół. Trzech z nich nadal pracuje w tym sektorze.

Branża doradztwa finansowego to dzieło czterech przyjaciół. Trzech z nich nadal pracuje w tym sektorze.

W 2000 roku Adam Niewiński, Jarosław Augustyniak, Maurycy Kuhn i Tomasz Marszałł szukali pomysłu na nowy biznes. Wymyślili internetowy dom maklerski, szybko jednak stwierdzili, że rynek nie jest gotowy na tak nowatorski produkt. Zamiast tego stworzyli Expandera, portal finansowy, który równocześnie miał pośredniczyć w zakupie produktów oszczędnościowo-kredytowych. Wnet się okazało, że o ile internauci chętnie porównują oferty na stronie Expandera, to transakcji wolą dokonać w tradycyjnej placówce. Z firmy odeszli Adam Niewiński i Tomasz Marszałł. Dwaj pozostali wspólnicy rozpoczęli tworzenie oddziałów. Rozwój sieci był jednak bardzo kosztowny. W spółkę zainwestował GE Private Equity.

Adam Niewiński, po krótkiej karierze w Centralnym Domu Maklerskim Pekao, został zatrudniony w Xelionie. Ściągnął tam Tomasza Marszałła. Xelion skoncentrował się na doradzaniu bogatszym klientom.

Jarosław Augustyniak i Maurycy Kuhn w końcu odeszli Expandera i za pieniądze Leszka Czarneckiego stworzyli — na początku 2004 r. — sieć Open Finance. Później pomogli rozwijać Noble Bank, kierujący ofertę doradztwa do bogatszych klientów.

Niewiński jest obecnie prezesem Xelionu, Augustyniak prezesem Noble Bank (do którego należy Open Finance), Kuhn — członkiem zarządu Noble Banku. Marszałł pracuje jako dyrektor marketingu grupy Vistula.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy