Cztery spółki z ogromnym potencjałem

Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, wydał rekomendacje dla Captora Therapeutics, Celon Pharmy, Molecure i Ryvu Therapeutics.

Przeczytaj i dowiedz się:

 • jakie są najnowsze rekomendacje dla spółek biotechnologicznych z GPW,
 • na ile ich niedowartościowanie szacuje analityk,
 • jakie są atuty, najbliższe plany i wyzwania, stojące przed spółkami z sektora.

Cztery spółki z ogromnym potencjałem

opublikowano: 01-07-2022, 13:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, wydał rekomendacje dla Captora Therapeutics, Celon Pharmy, Molecure i Ryvu Therapeutics.

Obecne spadki notowań spółek biotechnologicznych to dobra okazja do zakupów do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego w średnim i długim horyzoncie inwestycyjnym - uważa analityk. Raport z 28 czerwca zawiera same rekomendacje “kupuj”, a ceny docelowe są znacznie wyższe od kursów na GPW.

Najnowsze rekomendacje

spółkarekomendacjacena docelowa w złcena na GPW*stopa zwrotu w I półroczu (w proc.)
Captorkupuj163119
 • 33,8
 • Celon Pharmakupuj29,315,04
 • 54,9
 • Molecurekupuj21,715,00
 • 63,1
 • Ryvukupuj51,825,35
 • 60,8
 • Źródło: Noble Securities

  Analityk podkreśla, że przecena spółek biotechnologicznych ma charakter globalny (amerykański iShare Biotechnology ETF spadł o 21 proc. od początku roku).

  “Trudno wskazać kiedy nastąpi punkt zwrotny w zachowaniu całego sektora. Spółki biotechnologiczne z racji swej działalności potrzebują dostarczania kapitału na kontynuację działalności badawczo-rozwojowej, dlatego presja może trwać do momentu ustabilizowania się kosztu pieniądza. Warto zwrócić jednak uwagę, że w USA pewne odreagowanie kursów już nastąpiło, a na polskim rynku jeszcze nie. Wsparciem finansowym dla polskich biotechów powinien być plan rozwoju sektora biomedycznego na lata 2022-2031 przyjęty w czerwcu przez rząd Polski z budżetem w wysokości 2 mld zł” - napisał w raporcie Krzysztof Radojewski.

  Jego zdaniem projekty Captora wyróżniają się innowacyjnością i mogą mogą być ciekawym celem umów partneringowych już na obecnym etapie, jednak spółka chce podnieść ich wartość dzięki udowodnieniu bezpieczeństwa i wstępnej skuteczności w I fazie badań klinicznych.

  W przypadku Celon Pharmy negatywna odpowiedź FDA na wniosek spółki o przyznanie breakthrough therapy designation dla Falkieri zmniejsza w ocenie Krzysztofa Radojewskeigo szanse na pozyskanie partnera na rynku amerykańskim do rozwoju tego projektu.

  “Jednak w naszej opinii zostało to już odzwierciedlone w wycenie. Druga połowa roku powinna przynieść również wstępne wyniki trzech programów klinicznych II fazy” - dodaje analityk.

  Kurs Molecure runął po wypowiedzeniu przez Galapagos umowy partneringowej. Krzysztof Radojewski uważa, że przecena zdyskontowała całkowitą utratę wartości tego projektu, tymczasem spółka ma też inne, a potencjalna ponowna komercjalizacja OADT-01 (tej cząsteczki dotyczyła umowa z Galapagosem) byłaby dodatkowym źródłem wartości.

  W przypadku Ryvu analityk zwraca uwagę na presję, jaką na kurs wywiera kwestia pozyskania finansowania na kolejne lata działalnosci.

  “Spółka pracuje nad partneringiem dotyczącym projektów wczesnej fazy i chce podpisać umowę do końca roku. W naszym odczuciu, umowa partneringowa ułatwiłaby spółce pozyskanie finansowania w formie nowej emisji akcji, a tym samym kwestia finansowania przestałaby ciążyć notowaniom spółki” - dodaje Krzysztof Radojewski.

  © ℗
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.