Daimler kończy spór z Nokią, zapłaci za korzystanie z jej technologii

opublikowano: 01-06-2021, 08:40

Daimler zgodził się zapłacić Nokii za korzystanie z jej opatentowanych rozwiązań, kończąc trwający od lat spór prawny, donosi Reuters.

Daimler i Nokia pozywały się wzajemnie w ostatnich latach w Niemczech. Wyniki tych starć były różne. We wtorek firmy poinformowały o zawarciu porozumienia i przerwaniu bojów prawnych.

- Zgodnie z umową, Nokia udzieli licencji na technologię mobilnej telekomunikacji Daimlerowi i otrzyma w zamian wynagrodzenie – głosi komunikat spółek. – Strony uzgodniły, że warunki umowy pozostaną poufne – dodaje.

Fińska Nokia, której ubiegłoroczne przychody z licencji sięgnęły 1,4 mld EUR, wcześniej w tym roku dogadała się z chińskim producentem komputerów Lenovo i południowokoreańskim Samsungiem w sprawie rozliczania się za wykorzystywane technologie i zakończenia sporu sądowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane