Dawidziuk: Jestem przeciwny prywatyzacji terenów leśnych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 22-04-2005, 08:24

Dyrektor generalny Lasów Państwowych jest przeciwny prywatyzacji terenów leśnych. W Sygnałach Dnia Janusz Dawidziuk argumentował, że państwowe lasy lepiej służą społeczeństwu. Ponadto, dodał, w obecnej sytuacji łatwiej jest chronić lasy i prowadzić w nich racjonalną gospodarkę.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych jest przeciwny prywatyzacji terenów leśnych. W Sygnałach Dnia Janusz Dawidziuk argumentował, że państwowe lasy lepiej służą społeczeństwu. Ponadto, dodał, w obecnej sytuacji łatwiej jest chronić lasy i prowadzić w nich racjonalną gospodarkę.

Dawidziuk uważa, że w lasach ekologia jest ważniejsza od zysku. Szef Lasów Państwowych zapewnił, że na miarę możliwości jest zaspokajany popyt na drewno fabryk mebli i innych gałęzi gospodarki. Ale nie wolno nam prowadzić gospodarki rabunkowej - podkreślił gość Jedynki. Przyznał, że lasy są dobrem odnawialnym, ale po kilkudziesięciu latach. W Polsce jest ponad 9 milionów hektarów lasów. Zajmują 28 procent powierzchni kraju. Zdecydowana większość to lasy państwowe.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane