Decyzja o udziale PSE w budowie elektrowni atomowej możliwa 9 stycznia

(Marek Druś)
opublikowano: 15-12-2006, 17:07

Każdy uczestnik projektu budowy elektrowni atomowej w Ignalinie ma mieć w nim 25 proc. udziału, powiedział prezes PSE.

Decyzja w sprawie udziału Polskich Sieci Elektroenergetycznych w budowie elektrowni atomowej w Ignalinie na Litwie może zapaść już na najbliższym spotkaniu w sprawie budowy elektrowni 9 stycznia w Warszawie, poinformował Jacek Socha prezes PSE.

„Następne spotkanie zaplanowaliśmy na 9 stycznia. Mamy nadzieję, że dojdzie na nim do dalszych ustaleń w sprawie udziału PSE w budowie elektowni atomowej w Ignalinie” – powiedział dziennikarzom w Wilnie Socha.

Dodał, że wstępne deklaracje wskazują, że Polska będzie uczestnikiem tej inwestycji.

„Każda ze stron uczestniczących w projekcie (Litwa, Łotwa, Estonia i Polska – przyp. ISB) ma mieć po 25 % udziału” – powiedział Socha.

Dodał, że elektrownia ma mieć minimum 1600 MW mocy, a jej wartość inwestycji w budowę elektrowni ma wynieść ok. 4 mld euro.

Podczas ostatniej wizyty premiera Polski na Litwie doszło do uzgodnienia stanowisk Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w sprawie budowy nowych bloków w litewskiej elektrowni atomowej w Ignalinie. Premier mówił, że ustalono, iż każde z państw obejmie 25% udziałów w projekcie. (ISB)

maza/esc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane