Czytasz dzięki

Demski: wzrosło znaczenie zakupu aktywów w Norwegii

opublikowano: 24-05-2019, 13:32

Patryk Demski, wiceprezes ds. inwestycji i innowacji w Lotosie powiedział, że sprawa zanieczyszczonej ropy z Rosji zwiększa znaczenie planu zakupu aktywów naftowych i zwiększenia własnej produkcji przez spółkę, informuje Reuters.

- Konieczność wstrzymania dostaw ropy z Rosji potwierdza zasadność naszych planów akwizycji, które pozwolą nam zwiększyć nasz biznes upstream – powiedział Reutersowi Demski. – Nasza stała obserwacja tego, co dzieje się na rynku, a także projekt zakupu aktywów norweskich są ważnym elementem budowania dywersyfikacji naszego portfela dostaw – dodał.

Przypomniał, że Lotos przygląda się wychodzeniu największych koncernów z norweskiego szelfu kontynentalnego i rozważa potencjalne możliwości akwizycji aktywów. Demski zaznaczył, że Lotos jest bardziej zainteresowany zakupem ustrukturyzowanej części aktywów upstream firmy niż pojedynczego złoża.

- Cały czas intensywnie rozglądamy się na rynku i 50 tys. baryłek dziennego wydobycia jest dla nas realnym celem – powiedział Reutersowi Demski.

Przejęcia złóż w Norwegii to stały punkt w strategii Lotosu, która zakłada, że w latach 2017-22 Lotos przeznaczy 1,9 mld zł na poszukiwania nowych złóż na koncesjach morskich i lądowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane