Deutsche Bank: właściciele smartfonów rezygnują z innych urządzeń

ISBNews
opublikowano: 01-03-2016, 10:29

Dwie trzecie Polaków posiada smartfon, a blisko jedna trzecia tablet. W związku z tym 46% właścicieli smartfonów zrezygnowała na jego rzecz z korzystania z aparatu fotograficznego, 40% z budzika, 29% z mapy/nawigacji GPS, 28% z zegarka, 24% z kalkulatora, 22% z odtwarzacza muzyki, 21% z komputera, 16% z papierowego kalendarza, wynika z najnowszego raportu Deutsche Banku "Portret finansowy Polaków 2015. Plany na 2016 r."

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

"Co trzeci użytkownik smartfona kupił za jego pośrednictwem choć raz książki, muzykę lub gry. Co czwarty - odzież i obuwie, co piąty - sprzęt elektroniczny. Na tabletach zdecydowanie chętniej niż na smartfonach kupujemy kosmetyki i produkty spożywcze. Większe urządzenie ma też przewagę, jeśli chodzi o czytanie e-wydań prasy" - czytamy w raporcie.

60% właścicieli tabletów i 50% smartfonów uważa je za przydatne do zarządzania finansami - robienie przelewów, sprawdzanie stanu konta w banku, opłacanie rachunków, przeglądanie historii transakcji, regulowanie rat kredytowych czy dokonywanie inwestycji.

35% posiadaczy smartfonów zagląda do niego co chwilę lub średnio raz na godzinę.

"W opinii badanych, denerwujące i niewłaściwe jest korzystanie ze smartfona przede wszystkim w miejscach kultu religijnego, takich jak kościoły, czy na cmentarzu. Uważa tak ponad połowa przebadanych przez Deutsche Bank Polaków (51%). Była to zdecydowanie najczęściej wybierana odpowiedź. Irytujące również, choć znacznie mniej, jest sięganie po urządzenie w kinie (18% wskazań) lub podczas koncertów i przedstawień (14%)" - czytamy także.

Z badania Deutsche Bank wynika, że spowszedniało korzystanie ze smartfonów w tramwajach, autobusach bądź pociągach, 69% użytkowników smartfonów korzystania z nich w środkach komunikacji zbiorowej. 55% przyznaje się do pisania podczas posiłków wiadomości tekstowych.  Co trzeci z nas sprawdza swojego smartfona podczas bezpośredniej rozmowy twarzą w twarz z inną osobą, również podczas spotkań służbowych.

15% badanych sprawdza cudzy telefon, a 10% wykorzystuje to urządzenie do śledzenia, gdzie znajdują się członkowie jego rodziny lub znajomi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu