DGA zawiesza przejęcia

KSA
opublikowano: 09-07-2008, 00:00

Spółka doradcza przygotowuje nowe projekty, ale rezultatów prac spodziewa się dopiero w IV kwartale. Zawiesiła plany przejęć.

Spółka doradcza przygotowuje nowe projekty, ale rezultatów prac spodziewa się dopiero w IV kwartale. Zawiesiła plany przejęć.

DGA od miesięcy pracuje nad nowymi projektami. Opóźnienie w uruchomieniu pieniędzy unijnych na lata 2007-13 pogrążyło wyniki doradczej spółki, ale prezes i główny akcjonariusz widzi światełko w tunelu.

— Złożyliśmy dużo wniosków w ramach projektów infrastrukturalnych. Czekamy na ich ocenę i przygotowujemy kolejne w ramach programu Kapitał Ludzki — wyjaśnia Andrzej Głowacki.

Ile ich będzie, okaże się po 15 lipca. Spółka liczyła, że złoży projekty wartości około 70 mln zł. Efekty tych prac będą widoczne pod koniec roku.

— Sukcesy święcić będziemy dopiero w czwartym kwartale — mówi Andrzej Głowacki.

Zarząd ma dokładać starań, by wyniki DGA z całego 2008 r. nie były gorsze niż w 2007 r. Niepewne perspektywy w połączeniu z sytuacją na GPW wywołały dużą przecenę akcji DGA.

Rynek wycenia spółkę na nieco ponad 16 mln zł. Niewiele mniej gotówki jest na jej kontach po ostatniej emisji akcji. Pieniądze miały pójść m.in. na przejęcia, ale listy intencyjne, które podpisało DGA, wygasły.

— Wstrzymujemy się na razie z przejęciami — przyznaje prezes DGA.

Zarząd będzie czekał do jesieni. Po pierwsze, liczy na ustabilizowanie sytuacji na giełdzie. Po drugie, do tego czasu powinno się wyjaśnić, ile pieniędzy potrzeba na zasilenie kapitału obrotowego w związku z projektami, które mają ruszyć.

Czy w obecnej sytuacji prezes nie martwi się, że to DGA — ze sporą gotówką — może stać się celem przejęcia?

— Jeśli zaszłaby taka konieczność, będziemy się bronić — mówi Andrzej Głowacki.

Aby poprawić wskaźniki i notowania, DGA ruszyła ze skupem akcji, na który może wydać do 4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DGA zawiesza przejęcia