DGP: Hewlett-Packard przyzna się do korupcji

DI, dziennik.pl
opublikowano: 2014-04-08 19:38

Dziennik Gazeta Prawna dowiedział się nieoficjalnie, że w środę Hewlett-Packard przyzna się do korupcji i braku nadzoru nad działalnością polskiej filii.

- Roz­wa­ża­ne jest nawet roz­wią­za­nie pol­skie­go od­dzia­łu firmy i w jego miej­sce stwo­rze­nie filii, która bę­dzie miała tylko kom­pe­ten­cje sprze­da­żo­we bez więk­szych in­we­sty­cji – informuje Dziennik Gazeta Prawna na swojej stroni internetowej.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Jeden z pracowników polskiego Hewlett-Packarda powiedział gazecie, że polski oddział może stracić podmiotowość i stać się częścią np. słowackiego oddziału.

W środowym wydaniu "DGP" napisała, powołując się  na jednego z urzędników odpowiedzialnych za informatyzację największych instytucji państwowych, że "HP wybrało formę ugody, by zakończyć ciągnący się od kilku lat dyskredytujący w oczach całego świata spór. Dowody, także te  przedstawione przez polską stronę były mocne. Uznano, że nie ma już możliwości wybronienia się przed oskarżeniami".