DI BRE Banku rekomenduje: REDUKUJ akcje Agory

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 04-12-2001, 17:56

Ożywienie na rynku reklamy nastąpi w 2003r. i dopiero wtedy poprawią się wyniki Agory – prognozują analitycy DI BRE Banku w raporcie z 30 listopada. Wysoką premię, z jaką obecnie notowane są akcje spółki, tylko częściowo uzasadnia dominująca pozycja Gazety Wyborczej na polskim rynku dzienników. To skłania analityków do wystawienia Agorze rekomendacji REDUKUJ z wyceną akcji na 46,6 zł.

W wynikach pierwszych trzech kwartałów tego roku widoczny jest spadek o 6,2 proc. przychodów ze sprzedaży ogłoszeń w Gazecie Wyborczej . Tendencja ta utrzyma się w IV kwartale. W efekcie zredukowano prognozę tegorocznych przychodów (o 6 proc. do 766 mln zł), zysku operacyjnego (o 24 proc. do 132 mln zł) i zysku netto (o 13 proc. do 209 mln zł).

Poprawa na rynku reklamy nastąpi dopiero w 2003r., co doprowadzi zysk operacyjny do 218 mln zł, a zysk netto do 180 mln. zł. Wcześniej jednak Agora będzie musiała przetrwać ciężki 2002r. z wynikami na poziomie odpowiednio 115 i 96 mln zł.

Rekomendację wystawiono przy kursie 54,8 zł. Na wtorkowym zamknięciu GPW akcję Agory wyceniano na 54 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku rekomenduje: REDUKUJ akcje Agory