DM BZ WBK: na GPW zapowiada się kontynuacja korekty

07-11-2002, 09:36

Wczorajsza sesja zakończyła się dość silnym spadkiem indeksów, WIG stracił 1,4%, natomiast WIG-20 2,2%. Po nieco wyższym otwarciu przez resztę sesji na rynku dominowali sprzedający. WIG-20 przebił poziomy wsparcia na 1.162-1.164 pkt., co należy ocenić negatywnie jako zapowiedz kontynuacji spadków.

Pytaniem otwartym pozostaje czy obecnie mamy do czynienia jedynie z korekta październikowych wzrostów czy tez rynek powraca do średnioterminowego trendu spadkowego. Zakładając scenariusz korekty należałoby oczekiwać spadku do poziomu

1.095-1.100 pkt. Przebicie tego wsparcia będzie sugerowało pogłębienie ruchu do poziomu

1.040 pkt. Oporem dla indeksu jest poziom 1.162 pkt.

Na wczorajszej sesji najwięcej straciły akcje spółek komputerowych Comarchu i Computerlandu oraz dużych banków BPH PBK i BZ WBK. Szczególnie negatywnie należy ocenić zachowanie Computerlandu, który w trakcie ostatniej fali wzrostowej zachowywał się słabiej od rynku, a obecnie jako pierwsza z dużych spółek przebiła wcześniejsze minimum na 92,50 zł. Takie zachowanie sugeruje pogłębienie spadków na najbliższych sesjach do 77 zł. Negatywnie należy również ocenić zachowanie Agory, która zamknęła się poniżej wcześniejszego minimum na 50,60 zł. Spółka sukcesywnie spada do kolejnych poziomów wsparcia, po czym spadki są kontynuowane. Najbliższy poziom wsparcia to 49,70 zl. Przyczyna spadków tych papierów są w głównej mierze słabsze wyniki finansowe za ostatni kwartał.

Dzisiejsza sesja winna przynieść pogłębienie ruchu spadkowego na polskim rynku. Giełdy zachodnioeuropejskie będą oczekiwały na decyzje banków centralnych na decyzje w kwestii stóp procentowych. Zwyżka po otwarciu okazała się słaba, nie został bowiem pokonany opór na 1.188 pkt. co zachęciło inwestorów do sprzedaży kontraktów. W dalszej części spadek był sukcesywnie pogłębiany by osiągnąć ekstremum na fixingu na zamkniecie. Długa czarna świeca sprawia negatywne wrażenie, a najbliższe wsparcie można wyznaczyć na poziomie 1.134 pkt. Oporem jest poziom 1.161 pkt.

Tomasz Jerzyk

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZ WBK: na GPW zapowiada się kontynuacja korekty