DM Millennium: w bankach zabraknie niespodzianek

Marcin Materna, DM Millennium
22-07-2008, 09:57

Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz  Millennium DM:

"Nie spodziewam się niespodzianek. Wyniki będą jednak nieco słabsze niż w I kw. Spadają prowizje, a rosną koszty np. wynagrodzeń. Wynik odsetkowy ratuje sytuację, ale nie jest w stanie w pełni zrekompensować mniejszych zysków z innych pozycji. Różnice wyników pomiędzy I a II kwartałem szacuję na maksimum 10 proc. na minusie.

W II kwartale w przeciwieństwie do III nie było walki o depozyty, których wartość mocno rosła wraz z dużymi umorzeniami jednostek funduszy. Obniżane oprocentowanie depozytów, podczas gdy stopy procentowe rosną, zwiększyły z pewnością marżę banków. Z drugiej strony, banki mogły ponieść straty na obligacjach.

Niemniej, wyniki banków II kwartału rynek powinien odebrać pozytywnie. Nie oznacza to, że kursy wystrzelą w górę. Mamy silną bessę dla branży finansowej. Awersja do akcji instytucji finansowych powoduje, że są one notowane na całym świecie z niskimi wskaźnikami. Dotyczy to wszystkich podmiotów, bez względu na kondycję i jakość wyników."

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Materna, DM Millennium

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / DM Millennium: w bankach zabraknie niespodzianek