Dobre wieści z Iraku wywołały wzrosty w Europie

opublikowano: 21-03-2003, 11:59

Na europejskich giełdach rośnie popyt. Inwestorzy znów zaczynają wierzyć, że interwencja w Iraku może trwać krótko w związku z docierającymi informacjami o sukcesach oddziałów oraz stałych postępach kolumn pancernych kierujących się w kierunku Bagdadu.

Rośnie popyt na akcje spółek branży ubezpieczeniowej, m.in. holenderskiej Aegon, francuskiej Axa, brytyjskiej Royal Sun czy niemieckiego reasekuratora Munich Re.

Na giełdzie w Paryżu cena papierów operatora sieci hoteli, spółki Accor. Inwestorzy uznali, że w przypadku krótkiej wojny branża turystyczna nie poniesienie znacznych strat. W górę idzie kurs France Telecom. Spółka poinformowała o sprzedaży za 1,3 mld EUR pakietu udziałów we włoskim operatorze Wind.

Na giełdzie w Zurichu rośnie kurs koncernu farmaceutycznego Novartis. Rośnie również popyt na największego na świecie producenta żywności, spółkę Nestle.

Na tle rynku kilkunastoprocentowym spadkiem kursu wyróżnia się Inditex. Druga w Europie sieć dyskontowych sklepów odzieżowych poinformowała, że w czwartym kwartale jej zysk rósł najwolniej od momentu debiutu giełdowego w maju 2001 roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dobre wieści z Iraku wywołały wzrosty w Europie