Dodatnie zamknięcie słabego tygodnia na Wall Street

opublikowano: 12-10-2018, 22:08

Mimo obiecującego, a wręcz euforycznego początku, kolejne godziny piątkowego handlu na Wall Street stały pod znakiem stopniowego wyparowywania entuzjazmu strony popytowej, co doprowadziło do zejścia indeksów pod kreskę. To ponownie zdopingowało obóz kupujących do podjęcia kontrataku, który okazał się w pełni skuteczny.

 Ostatecznie zamykająca tydzień sesja zakończyła się dla indeksu Dow Jones IA wzrostem o 1,15 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 1,42 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 2,29 proc. Dla tego ostatniego był to najlepszy dzień od 26 marca.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Odbicie po dwudniowych spadkach, największych od ośmiu miesięcy, napędzała branża technologiczna i finansowa. Tą drugą wspierały nadspodziewanie dobre wyniki niektórych banków z JP Morgan Chase i Wells Fargo na czele. Analitycy szacują, że zyski spółek z indeksu S&P500 wzrosły o 21,5 proc. w trzecim kwartale, co oznacza spowolnienie wobec poprzednich dwóch kwartałów. 

Na czele branż, które również wspierały zielone odcienie indeksów była producentów produktów konsumenckich i usług komunikacyjnych.

Zniżkowała wycena akcji spółek paliwowo-energetycznych, na które negatywnie wpłynęła przecena na rynku ropy. Czarnemu złotu zaszkodziła raport Międzynarodowej Agencji Energii która stwierdziła, że podaż jest obecnie adekwatna w perspektywie osłabienia popytu.  

W skali całego tygodnia indeks DJ IA stracił aż 4,2 proc., S&P500 4,1 proc. a Nasdaq 3,7 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy