Dogecoin zwyżkuje po tweecie Muska

opublikowano: 14-05-2021, 09:44

Według danych Coin Metrics, w piątek rano cena Dogecoina wzrosła o ponad 40 proc. do 55 centów. To zasługa tweeta napisanego przez założyciela Tesli, Elona Muska.

Elon Musk napisał na Twitterze, że współpracuje z programistami Dogecoin, aby poprawić efektywność transakcji. Notowania kryptowaluty, która z założenia miała być internetowym żartem, zdrożały o ponad 40 proc. do 55 centów. To wciąż o ok. 18 proc. mniej niż wynosi rekord odnotowany w ubiegłym tygodniu. Giełda Coinbase poinformowała w czwartek, że będzie oferować obsługę dogecoina w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni.

W środę dyrektor generalny Tesli ogłosił niespodziewanie, że jego firma przestanie akceptować płatności za samochody za pośrednictwem bitcoinów. Doprowadziło to do intensywnej wyprzedaży na rynku kryptowalut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, CNBC

Polecane