Dolar spada, ponieważ niższe rentowności w USA dają rynkom wytchnienie

opublikowano: 04-10-2022, 11:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Dolar spada we wtorek, gdy rentowności amerykańskich obligacji skarbowych zatrzymały swój wzrost, zapewniając chwilową ulgę rynkom akcji i pomagając euro oraz funtowi zejść z wieloletnich minimów – podaje agencja Reutersa.

Dimas Ardian/Bloomberg

W centrum uwagi był również dolar australijski, który spadł o około 1 proc. po tym, jak krajowy bank centralny zaskoczył rynki mniejszą niż oczekiwano podwyżką stóp procentowych, po czym odrobił straty i złapał ogólne ożywienie nastrojów związanych z ryzykiem.

Euro zyskało ostatnio 0,5 proc. do 0,9876 USD, dokonując umiarkowanego odbicia z najniższego od 20 lat poziomu 0,9528 USD w dniu 26 września, podczas gdy funt szterling umocnił się o 0,6 proc. do 1,1390 USD, od rekordowo niskiego poziomu 1,0327 USD tego samego dnia.

Spokojniejszy brytyjski rynek obligacji rządowych był również ulgą dla funta po niedawnych zawirowaniach inspirowanych przez rząd.

W poniedziałkowym oświadczeniu Bank Anglii potwierdził chęć kupowania długoterminowych obligacji skarbowych, a szef brytyjskiego biura zarządzania długiem, nadzorującego rynek obligacji, powiedział agencji Reutersa w wywiadzie, że rynek jest odporny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane