Domy z polskich modułów podbijają Europę i świat (materiał partnera)

Materiał partnera
opublikowano: 13-06-2017, 16:15
aktualizacja: 13-06-2017, 16:17

LS Tech-Homes — spółka notowana na NewConnect — chce osiągnąć wysokie tempo rozwoju dzięki stałemu wzrostowi portfela zamówień. Firma postawiła na innowacyjność, by stać się liderem budownictwa modułowego

Swój sukces LS Tech-Homes zawdzięcza podążaniu za najnowszymi światowymi trendami rozwoju budownictwa, które stawiają coraz trudniejsze warunki: krótki czas realizacji przy wysokiej jakości wykonania inwestycji. Chcąc zyskać pełną kontrolę nad jakością swojej produkcji, spółka już w pierwszej fazie działalności skupiła się na wypracowaniu zaawansowanego know-how. Stało się to możliwe dzięki bliskiej współpracy specjalistów z jej działu R&D z Instytutem Techniki Budowlanej z Warszawy oraz Politechniką Gdańską. Zdobyte doświadczenie i będąca efektem współpracy nowatorska technologia wytwarzania płyt kompozytowych do produkcji prefabrykatów szybko przyniosły owoce. Jednym z nich jest przyznany LS TechHomes w marcu tego roku prestiżowy tytuł Rynkowego Lidera Innowacji ostatnich 5 lat. Natomiast prezes spółki Mirosław Pasieka został wyróżniony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, przyznanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą.

Głównym celem LS Tech-Homes jest dostarczanie modułowych rozwiązań pod klucz, obejmujących również instalacje sanitarne i elektryczne, a także określone przez inwestora umeblowanie. Tego typu technologia wzbudza zainteresowanie sieci franczyzowych, co wynika z wysokiej powtarzalności standardu wykonania, niedostępnej dla technik konwencjonalnych szybkości montażu, a także tego, że konstrukcje modułowe stały się symbolem nowoczesności. Równie duże zainteresowanie ofertą spółki zgłaszają wyższe uczelnie, z myślą o miasteczkach akademickich, oraz branża hotelarska, planując zagospodarowanie trudno dostępnych dotychczas terenów

Produkty spółki szybko wzbudziły zainteresowanie w Niemczech i Holandii. Od drugiego kwartału 2017 r. spółka realizuje inwestycję o wartości blisko 124 mln zł, któ- ra obejmuje budowę obiektów w Berlinie i Heerlen. Pierwsza z nich zostanie zakoń- czona w ostatnim kwartale tego roku.

Szybkość i kompleksowość

Niedostępna dotychczas szybkość i jakość realizacji w innowacyjnej technologii przesądziła o podpisaniu listu intencyjnego z kolejnym niemieckim partnerem na budowę blisko 100 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej z opcjami lokali komercyjnych. Wartość tego kontraktu szacowana jest na blisko 650 mln zł. Na przykładzie realizowanego kampusu studenckiego w Berlinie o powierzchni 7100 mkw. powierzchni mieszkalnej w technologii modułowej, okres prefabrykacji w zakładzie to około 3,5 miesiąca, a sam montaż na miejscu to tylko 2,5 m-ca potrzebne do oddania kompleksowo zrealizowanego obiektu do odbioru i zamieszkania.

Strategia: na Zachód!

Ekspansja zagraniczna została nawet zapisana w strategii spółki, w której czytamy: „Strategia spółki oparta jest o wykorzystanie doświadczenia zespołu konstrukcyjno–produkcyjnego, który z sukcesem realizuje duże projekty na rynku niemieckim i holenderskim”. Tegorocznym celem spółki jest skupienie się na zakontraktowaniu rocznym na poziomie 240 mln zł. Jego realizację mają umożliwić zakłady produkcyjne, które zostały oddane do użytku w styczniu 2017 r. Gdy zaczną produkować na 2-3 zmiany, będą w stanie wytworzyć gotowe moduły o powierzchni użytkowej około 60 tys. mkw. i 170 tys. mkw. paneli SIP.

— Stale pracujemy nad pozyskaniem kolejnych kontraktów i myślę, że wkrótce uda nam się zdobyć co najmniej jedno duże zamówienie o równie wysokiej wartości jak poprzednie. Chciałbym podkreślić, że nowe kontrakty będą realizowane z wykorzystaniem technologii modułowej. Spółka pracowała w ostatnim czasie nad prefabrykacją gotowych ścian, stropów, stropodachów oraz gotowych domów modułowych i wła- śnie do tego zostały dostosowane nasze dwa zakłady produkcyjne w Koniecwałdzie oraz zakład w Pszczynie. To właśnie tam będą powstawać gotowe moduły — mówi Mirosław Pasieka, prezes spółki LS Tech-Homes.

Zaplecze sukcesu

Dynamiczny rozwój LS Tech-Homes jest możliwy dzięki zapleczu produkcyjnemu w pięciu zakładach: w Czechowicach- -Dziedzicach, Studzienicach, Pszczynie oraz dwóch fabrykach w Koniecwałdzie. Prowadzone rozmowy z kolejnymi inwestorami nie tylko z rynku niemieckiego, ale również holenderskiego, są sygnałem do realizacji dalszych planów rozwojowych.

— Jesteśmy przygotowani od strony techniczno-technologicznej do zapełnienia naszych hal produkcyjnych podpisanymi kontraktami. Proces inwestycyjny naszej spółki był złożony, co wynikało z tego, że w pierwszej kolejności musieliśmy pracować nad technologią i przeprowadzać kosztowne i czasochłonne badania rozwojowe produktów, budując jednocześnie nasze fabryki, które umożliwią nam realizację nowych kontraktów. Jednocześnie rozszerzyli- śmy nasze portfolio wyrobów o dodatkową grupę produktów, nad którymi intensywnie pracowaliśmy przez ostatni rok. Podpisane przez spółkę kontrakty z pewnością potwierdzają naszą wiarygodność jako partnera biznesowego, a ich realizacja wpłynie pozytywnie na nasz dalszy rozwój — mówi Mirosław Pasieka.

Technologia MgO Green

Panel SIP MgO Green (z ang. Structural Insulated Panel — izolacyjny panel strukturalny) to materiał budowlany stosowany w konstrukcjach ścian, dachów, podłóg, stropów. Składa się z rdzenia styropianowego lub poliuretanu, styropianu grafitowego lub pianki PUR o zwiększonej wytrzymałości oraz okładzin z płyt magnezowych lub OSB połączonych przy użyciu kleju poliuretanowego, co w efekcie daje bardzo wytrzymały i szczelny materiał konstrukcyjny. Pierwsze panele powstały już w 1935 r. i od tego czasu ewoluowały zarówno poprzez zmianę rdzenia, jak i okładzin. Są powszechnie stosowanym materiałem budowlanym w Ameryce Północnej oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma LS Tech-Homes jest liderem w produkcji paneli SIP w Europie. Panel MgO Green ma wszystkie niezbędne dopuszczenia i badania wytrzymałościowe, a także aprobaty krajowe i europejskie. Na mapie realizacji i wdrożeń technologii MgO Green znajdziemy każdy zakątek świata: Australię, Angolę, Irlandię, Wielką Brytanię, Niemcy, Chorwację i oczywiście Polskę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane