Dorn: Najważniejsze jest zapewnienie rządowi większości

(Marek Druś)
12-10-2006, 09:12

Według Ludwika Dorna, warto zapłacić pewną cenę za większościowe poparcie dla rządu.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn nie wykluczył, że Andrzej Lepper wróci do rządu. Dorn powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że najważniejsze jest zapewnienie rządowi większości w Sejmie.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jego partia prowadzi negocjacje koalicyjne i z Samoobroną i z Polskim Stronnictwem Ludowym. Według Ludwika Dorna, warto zapłacić pewną cenę za większościowe poparcie dla rządu, bo ma on do zrealizowania wiele bardzo ważnych dla Polski zadań. A na to potrzeba czasu. Ludwik Dorn uznał za najważniejsze jak najpełniejsze wykorzystanie środków z Unii Europejskiej.

Wśród głównych przyczyn, dla których powinna istnieć większościowa koalicja, Ludwik Dorn wymienił powołanie nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego. Z końcem roku upływa kadencja obecnego prezesa, Leszka Balcerowicza. Gość Programu Trzeciego skrytykował poglądy gospodarcze Balcerowicza. Według Ludwika Dorna, polityka monetarna prezesa NBP sprzyjała importerom, a dyskryminowała polskich producentów, czyli potencjalnych eksporterów. A to - zdaniem wicepremiera - szkodziło interesom Polski.

(IAR)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dorn: Najważniejsze jest zapewnienie rządowi większości