Dorn: Tradycyjnie to najsilniejszy klub wystawia marszałka Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-10-2005, 12:42

Szef klubu PiS Ludwik Dorn zgłaszając wniosek o przerwę w posiedzeniu Sejmu podkreślił, że PiS  składa taki wniosek bo nie chce "wzrostu napięcia i konfliktu". Dorn podkreślił, że w polskiej tradycji to najsilniejszy klub parlamentarny zgłasza kandydata na marszałka Sejmu.

Szef klubu PiS Ludwik Dorn zgłaszając wniosek o przerwę w posiedzeniu Sejmu podkreślił, że PiS  składa taki wniosek bo nie chce "wzrostu napięcia i konfliktu". Dorn podkreślił, że w polskiej tradycji to najsilniejszy klub parlamentarny zgłasza kandydata na marszałka Sejmu.

Odstąpienie od tej zasady - powiedział - może nastąpić wtedy, gdy istnieje porozumienie dotyczące współdziałania i współodpowiedzialności między partiami, które mają stworzyć koalicję i rząd.

Takiego porozumienia - podkreślił Dorn - między PO i PiS obecnie nie ma. Według niego, dziwne jest, że w takiej sytuacji Platforma, bez porozumienia z PiS, zgłosiła kandydaturę Bronisława Komorowskiego na marszałka Sejmu.

Sejm przyjął wniosek PiS i posiedzenie Sejmu zostało przerwane do 26 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane