Dow Jones próbuje zatrzymać trwające od pięciu sesji spadki

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 23-01-2003, 16:23

Niezłe wyniki kwartalne spółek i minimalny wzrost indeksu Conference Board nie wystarczyły do wzrostu na NYSE. Główny indeks Dow Jones, który jest już poniżej poziomu z końca ubiegłego roku, tylko na początku sesji był na plusie. Głęboka przecena dosięgła telekomunikacyjny koncern AT&T. Dobre wyniki Texas Instruments, Qualcomm i Nokii poprawiły za to nastroje na Nasdaq.

Texas Instruments, producent chipów telekomunikacyjnych, zaskoczył analityków dobrymi wynikami. Jego kurs zyskuje ponad 10 proc. Qualcomm, specjalizujący się w technologii bezprzewodowej, poprawia wycenę o 5 proc. po znakomitych rezultatach. To efekt rosnącego popytu na produkty spółki w Chinach i Japonii.

Niestety, gorzej wiedzie się tradycyjnej telefonii. AT&T zanotował stratę kwartalną na podstawowej działalności i ostrzegł, że w I kwartale jego wynik może być gorszy od oczekiwań Wall Street. Kurs telekomu spada o 18 proc.

AT&T ciągnie w dół inne spółki z indeksu Dow Jones. Traci Caterpillar, który miał udany kwartał, ale prognozy na obecny rok przedstawił ostrożne. Zgodnie z zapowiedziami, pierwszą stratę kwartalną zanotował McDonald’s. Kurs sieci spada o ponad 2 proc.

Ożywienia nie wywołały dane makroekonomiczne. Liczba wniosków o zasiłek wzrosła do 381 tys. wobec oczekiwanych 383 tys. Raport o wyprzedzających wskaźnikach gospodarczych Conference Board pokazał zwyżkę o 0,1 proc. Analitycy oczekiwali, że się nie zmieni.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Dow Jones próbuje zatrzymać trwające od pięciu sesji spadki