Drewniany symbol wiecznej miłości

Magdalena Mastykarz
opublikowano: 29-05-2016, 22:00

POMYSŁ NA BIZNES: Czy obrączka z drewna może być trwała? Jak najbardziej. A do tego ma własną duszę — przekonuje twórca Zaczyk Wood Rings

W świecie, w którym już prawie wszystko jest plastikowe, coraz więcej osób tęskni za czymś naturalnym i organicznym. Dobrze też, żeby jednocześnie było mniej sztampowe i masowe niż produkty kupowane w sieciówkach. Odpowiedzią na te potrzeby są designerskie produkty wykonane z drewna. Nosimy już drewniane zegarki i okulary, przyszedł więc czas na drewniane... obrączki.

DESIGN WE WSPÓŁPRACY Z NATURĄ:
DESIGN WE WSPÓŁPRACY Z NATURĄ:
Każdy kawałek drewna ma niepowtarzalną barwę, fakturę i usłojenie, dzięki czemu każda obrączka jest jedyna w swoim rodzaju — zapewnia Artur Zaczyk, twórca Zaczyk Wood Rings.
WOJCIECH ROBAKOWSKI

Moda z zagranicy

Za granicą obrączki z drewna są prawdziwym hitem, w Polsce to wciąż nowinka i nisza, którą postanowił zagospodarować 26-letni Artur Zaczyk. Prace nad drewnianymi pierścionkami zaczął już w 2014 r., jednak potrzebował dwóch lat prób i szlifów, aby uzyskać satysfakcjonujące jakość i design. Gdy był już gotowy, w styczniu 2016 r. zaprezentował w sieci swoją nietypową kolekcję obrączek pod szyldem Zaczyk Wood Rings. Zaczynał praktycznie bez kapitału początkowego.

— Każdą czynność przy tworzeniu obrączek przemyślałem tak, żeby na początku nie musieć kupować żadnych maszyn czy specjalistycznych narzędzi. Szczególnie że obrączki tworzę ręcznie. Zakładając działalność, do dyspozycji miałem mniej więcej 1000 zł — wspomina Artur Zaczyk.

Zainteresowanie nietypowymi obrączkami przerosło jego najśmielsze oczekiwania. Obecnie otrzymuje kilkanaście mejli dziennie, a jako że wciąż pracuje sam, ustawia się coraz dłuższa kolejka zainteresowanych.

— Sam projektuję, tworzę, promuję i przygotowuję obrączki do wysyłki. Sam zajmuję się księgowością oraz rozmowami czy spotkaniami z klientami — wylicza właściciel Zaczyk Wood Rings.

Na razie nie planuje tego zmieniać, choć kolejne miesiące i rosnące zainteresowanie drewnianym, ręcznie wykonanym produktem mogą zweryfikować te założenia.

Wyróżnić się prostotą

Podczas gdy inni twórcy zastanawiają się, jak urozmaicić swoje produkty, jak dodać im więcej blichtru, żeby wyróżniały się spośród morza innych, Artur Zaczyk stawia na prostotę i naturalność. To, według niego, dziś naprawdę może być wyróżniające. Jak podkreśla, tworzone przez niego obrączki to przedmioty z duszą, co dla wielu klientów ma ogromne znaczenie. Ta dusza to np. rodzaj drewna, z jakiego wykonywane są obrączki. Artur Zaczyk tworzy je zarówno z drzew polskich, jak i tropikalnych! Dzięki metodzie bentwood, którą stosuje, osiąga odpowiednią trwałość i 100-procentową wodoodporność swoich produktów. Wspomniana metoda polega na zwijaniu na gorąco struganego wcześniej na cienkie paski drewna, co powoduje eliminację jego słabych punktów. Starannie zaprojektowane i solidnie wykonane obrączki ozdabiane są kamieniami i minerałami, co dodatkowo podkreśla ich organiczny charakter. O doborze drewna i dodatków mogą zadecydować sami klienci, których artysta zaprasza do współprojektowania. Jeśli zaś młoda para nie wie, co dokładnie chciałaby mieć, może wybrać z gotowej galerii projektów.

Przede wszystkim promocja

Mimo tak dużego zainteresowania ofertą Artur Zaczyk gospodaruje zarobionymi pieniędzmi tak, aby jak najwięcej przeznaczać na reklamę i promocję wciąż niszowego produktu. Działania skupia na razie w sieci.

— Zamierzam promować swoją markę tak, by niedługo było o niej naprawdę głośno. Żeby osoby szukające obrączek od razu rozważały zakup ich u mnie, wiedząc, że obrączki z drewna są coraz bardziej popularne i poszukiwane — zapowiada właściciel Zaczyk Wood Rings.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Mastykarz

Polecane