Druga premiera Farm Managera

GSU
opublikowano: 22-05-2018, 17:05

PlayWay liczy, że po porozumieniu z United Independent Entertainment gra wkrótce wróci do sprzedaży na Steamie.

Premiera gry „Farm Manager 2018” na początku kwietnia została dobrze przyjęta,  rozgrzała notowania PlayWaya i pomogła kursowi ustanowić nowe maksima. Po kilku dniach od premiery dobrze sprzedającego się tytułu inwestorów zmroziła jednak informacja o  wstrzymaniu sprzedaży gry na platformie Steam. Był to skutek informacji od niemieckiej spółki United Independent Entertainment (UIG), która zarzucała, że dystrybuując grę PlayWay narusza postanowienia umowy z maja 2013 r. Polska firma informowała, że nie widzi w dystrybucji gry żadnych naruszeń jakichkolwiek praw. U podstaw działań UIG leżało działanie jednej ze spółek  PlayWaya, która w tym samym czasie rozpoczęła spór z UIG. Konflikt eskalował, a sprawa trafiła do sądu. Na szczęście strony doszły do porozumienia, dzięki czemu PlayWay ponowie będzie mógł sprzedawać grę na Steamie.

Farm Manager
Zobacz więcej

Farm Manager źródło: PlayWay

- Mamy nadzieję, że gra wróci lada dzień. Teraz zależy to od czasu, w jakim Steam przeprowadzi proces powrotu gry – mówi Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya.

Giełdowy komunikat spółki nie ujawnia szczegółów porozumienia z niemiecką firmą.  „Strony polubownie zakończyły wszelkie spory (…) dot. gier komputerowych, w tym gry Farm Manager 2018. Jednocześnie strony zobowiązały się do niewykorzystywania procedury DMCA Takedown Notice do jakiegokolwiek ograniczania dostępu do gier Stron na platformie Steam” – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że koszty produkcji i marketingu „Farm Managera 2018” zwróciły się w pierwszej dobie, a w ciągu pierwszych 48 godzin do graczy trafiło jej ponad 20 tys. PlayWay informował, że — paradoksalnie — wstrzymanie sprzedaży gry może być korzystne dla spółki, która już wcześniej sygnalizowała, że gra wyszła za wcześnie. Czas zawieszenia sprzedaży miał pozwolić na jej dopracowanie i usunięcie błędów. Na bazie pozytywnych informacji o ugodzie i dobrej sprzedaży najnowszej gry „House Flipper” notowania PlayWaya we wtorek ponownie mocno rosły, a kapitalizacja spółki przekroczyła 1,14 mld zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu