Drugi dzień przesłuchań Andrzeja Czyżewskiego w Hamburgu

Polska Agencja Prasowa SA
13-05-2005, 09:41

W Hamburgu, polscy prokuratorzy i dwaj członkowie sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen, kontynuują przesłuchanie Andrzeja Czyżewskiego.

W Hamburgu, polscy prokuratorzy i dwaj członkowie sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen, kontynuują przesłuchanie Andrzeja Czyżewskiego.

    Antoni Macierewicz (RKN), który przesłuchuje  Czyżewskiego, powiedział PAP, że w materiałach przekazanych w czwartek przez świadka są "bardzo ciekawe dokumenty, dotyczące np. Wiesława Strózika, jednej z osób oskarżonych przez Czyżewskiego o związki z nielegalnym wytwarzaniem paliw. Są tam też opisy  metod finansowania działań mafii paliwowej, uzyskiwania +lewych+ pieniędzy, czy wyłudzeń" - powiedział poseł.

    Czyżewski był już przesłuchiwany w śledztwie paliwowym w charakterze świadka w marcu za pośrednictwem transmisji internetowej przez prokuratorów i członków komisji. Nie może przyjechać do Polski, bo zostałby aresztowany na podstawie wydanego przez prokuraturę w Zielonej Górze listu gończego. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Drugi dzień przesłuchań Andrzeja Czyżewskiego w Hamburgu