Duchowny aresztowany za oszustwo na ponad 30 mln EUR

opublikowano: 10-02-2016, 18:47

Włoska policja aresztowała Patrizio Benvenutiego, emerytowanego duchownego, podejrzewanego o oszukanie inwestorów na ponad 30 mln EUR.

Urodzony w Argentynie, 64-letni Benvenuti, który spędzał emeryturę na Wyspach Kanaryjskich, miał zdobyć zaufanie inwestorów ze względu na pracę w trybunale w Watykanie. Policja umieściła go w areszcie domowym. Wystosowała także europejski nakaz aresztowania za jednym ze współpracowników Benvenutiego. 54-letni Francuz,  Christian Ventisette, to biznesmen działający w finansach i nieruchomościach. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że szajka złożona z dziewięciu osób oszukała blisko 300, głównie starszych osób, mieszkających poza granicami swojego kraju. Przekazywali oszustom oszczędności mając nadzieję na udane inwestycje w instrumenty finansowe i nieruchomości, ale także wspierając fundację humanitarną Benevenutiego „Kepha”. Złodziejski proceder ujawniła zakonnica, która pracowała z Benevenutim.

Włoska policja zabezpieczyła już willę wartości 8 mln EUR w Piombino, a także stanowisko archeologiczne na Sycylii należące do oszustów. Wystąpiono także o zabezpieczenie przez władze willi na francuskiej Korsyce. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane