Duńskie wiatraki wyprodukowały najmniej prądu w historii

Marek Druś, thelocal.dk
opublikowano: 26-09-2017, 12:43
aktualizacja: 26-09-2017, 12:44

18 września duńskie elektrownie wiatrowe wyprodukowały najmniej prądu od kiedy zaczęto to monitorować, donoszą miejscowe media.

Przez kilka godzin tego dnia ponad 6 tys. turbin wiatrowych w całej Danii nie wyprodukowało żadnego prądu.

Zobacz więcej

[FOT. BLOOMBERG]

- To był rekord bezwietrza, jeśli można tak powiedzieć – skomentował Stine Leth Rasmussen z branżowego stowarzyszenia Dansk Energi. – Już wcześniej coś takiego się zdarzało, ale nigdy tak długo – dodał.

Przez ponad trzy godziny duńskie turbiny wiatrowe wyprodukowały łącznie mniej niż 10 MW energii. W pewnych okresach czasu produkcja była zerowa.

Rasmussen powiedział, że wydarzenia z 18 września wskazują na potrzebę zwiększenia systemu wymiany energii z krajami sąsiednimi.

Dania postawiła sobie za cel produkowanie do 2020 roki połowy zużywanej energii przez elektrownie wiatrowe. Do 2050 roku Dania chce całkowicie zrezygnować z energii pozyskiwanej z paliw kopalnych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.dk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu